Najlepsza pamiątka to fotoksiążkaW dzisiejszych czasach rzadko kto wywołuje zdjęcia. Era aparatów cyfrowych ma to do siebie, że z tygodniowych wakacji wraca się z tysiącem zdjęć, ale żadnego z nich się nie wywołuje. Szkoda pieniędzy, czasu i jakoś się o tym zapomina. To już nie te czasy, gdy z wypiekami na twarzy czekało się na wywołanie kliszy z cennymi 36 zdjęciami.


Najlepsza pamiątka to fotoksiążka

Foto: www.ksstudio.home.pl


Jednak warto wywoływać zdjęcia jako te najpiękniejsze pamiątki. Zdjęcia wsadzone do ramek przypominają miłe chwile, o których normalnie szybko byśmy zapomnieli. Era cyfryzacji przyniosła wiele ciekawych rozwiązań, które pozwalają na ciekawe wykorzystanie wywołanych zdjęć. Oprócz tradycyjnego wywoływania i wsadzania najładniejszych do ramki jest też inne rozwiązanie – fotoksiążka. Wybrane zdjęcie umieszcza się na kartach specjalnie przygotowanej książki, która ma od 20 do 30 stron. Może to być książka z ulubionymi zdjęciami lub album tematyczny – fotoksiążka ślubna, z wakacji, z konkretnej imprezy. Można by pomyśleć, czym różni się fotoksiążka od zwykłego albumu, do którego powykładamy zdjęcia czy to ze ślubu, czy z wakacji. Fotoksiążki ślubne to nie tylko powklejane do książki zdjęcia. Zdjęcia są elementem książki, są jakby wtopione w karty, a oprócz zdjęć można ja jeszcze urozmaicić – dodać ulubione cytaty, zaproszenie ślubne, nagłówki, obramowania. Z pamiątek z wakacji możemy stworzyć prawdziwy album wspomnień. Taki prezent często ofiarowują goście parze młodej po ślubie, a czasami jest to prezent dawany młodym na wieczorach, panieńskim i kawalerskim. Wtedy książka przedstawia losy znajomości pary narzeczeńskiej – zdjęcia od początku ich znajomości do momentu zaręczyn, a ostatnie wolne miejsce przeznaczone jest na zdjęcie ślubne.
1 Odpowiedzi do “Najlepsza pamiątka to fotoksiążka”

  1. Huberta
    2013-09-21

    Tak, fotoksiążka to świetna pamiątka. Można zamieścić w tej książce najpiękniejsze zdjęcia z wycieczki, czy z innych ważnych momentów w życiu. Taka fotoksiążka to także świetny prezent.


Dodaj komentarz